Krzyżowiec Kinga

cechy:
Reguła – „Zawsze trzymajcie się Reguły, ona rozwiąże wasze problemy…” – tak mawia wasz Mistrz. Dokładnie nie wiesz jak, ale to działa. Wystarczy, że wejdziesz do osady, przedstawisz się i pomożesz temu czy owemu. I nagle wszyscy cię lubią i jesteś ich najlepszym kumplem! Wtedy to wszystkie testy socjalne wobec danej grupy są łatwiejsze o poziom. Wiem, nie będziesz tego nadużywał: Reguła obowiązuje…

Rzeźnik – „Zawsze trzymajcie się Reguły, ona rozwiąże Wasze problemy…” – Tak mawia wasz Mistrz. I gówno wie o rzeczywistości, w jakiej przyszło wam żyć. Świat jest zły, prawo silniejszego panuje wszędzie. Jaka jest na to recepta? Prosta – bądź silniejszy od najsilniejszego. Od początku wiedziałeś, że zamiast siedzieć i słuchać nudnych wykładów „pierwszych”, lepiej uczyć się walki mieczem pod okiem mistrza miecza. Jego nauki o anatomii też nie poszły w las, teraz to procentuje. Jesteś wprawnym szermierzem i mając miecz w ręku potrafisz czynić cuda. W każdej turze możesz wybrać: albo twoje trafienie będzie łatwiejsze o poziom, albo zadajesz obrażenia o poziom wyższe. Ruszaj rzeźniku, ale pamiętaj: nawet ciebie obowiązuje reguła!

Po latach treningu Wielki Mistrz ze swoją gwardią zadecydowali, że nadszedł już czas: zostałeś pasowany na rycerza. Właśnie otrzymałeś swój pas rycerski wraz z mieczem oraz białą tunikę. Krzyż na niej namalujesz sam. Mógłbyś wziąć ze sobą „Apokalipsę” albo spisaną Regułę Rycerzy. Tylko po co? Znasz je na pamięć, byłyby tylko zbędnym obciążeniem. Wiesz, że tam, za wydmami czeka na ciebie świat do ocalenia. Pora ruszać i walczyć z siłami Złego, a właściwie uprzedzić jego ostateczny cios. A może właśnie tobie się poszczęści i ubijesz Jeźdźca Zarazy. Tylko nie zapomnij wrócić do klasztoru i opowiedzieć o tym, co się dzieje na świecie.

Dodaj komentarz