Mistrz Miecza

[grafika]

Jesteś mistrzem miecza? Jednym z tych pacjentów, którzy zamiast starego, dobrego Glocka wolą ostre kawałki metalu? Spokojnie, schowaj ten scyzoryk, pogadajmy jak mężczyźni! Wiem, że potrafisz się tym posługiwać! Wiesz, odsunę się trochę, a potem dalej będę mówić. O, tak już lepiej. Tak, raptus z ciebie.

Więc jesteś mistrzem miecza. Jak poznałem? Nie żartuj, ta katana wystająca zza twojej łepetyny o czymś świadczy. Tak, znam paru takich jak ty. Prawie wszyscy pochodzą z Apallachów. Cóż, takie u nich zwyczaje. Broń białą (mam na myśli miecze, katany, szable, rapiery, szpady, florety i co tam jeszcze chcesz) można też często spotkać na arenach.

Jeśli już się zajmujesz bronią białą, to musisz być w tym dobry. Zazwyczaj każdy maniak średniowiecza… Co to jest średniowiecze? Hmm.. Jak by ci to… średniowiecze było wtedy, gdy ludzie jeździli na koniach, i ubrani w metalowe wdzianka walczyli mieczami. Właśnie, mieczami! Dla tego mówiłem o maniakach średniowiecza. Ciągle nie łapiesz? Agrhh…

Kontynuujmy. No więc każdy man… wielbiciel średniowiecza od kogoś musi się nauczyć nawalania tym żelastwem. Tak, więc Mistrzowie Mieczy zazwyczaj podróżują w parach: mentor i uczeń. Gdy uczeń opanuje tajniki walki bronią białą, (a trwa to zazwyczaj kilka, kilkanaście lat), kończy szkolenie i sam zostaje mentorem. I tak w kółko.

A takie umiejętności mają swoje zalety. Dzisiejsza broń nie jest już tak dobra jak kiedyś* więc jakiś ostry kawał żelaza może się przydać. Na przykład dla tego, że nie potrzebuje amunicji, nie zacina się. A więc, na co czekasz? Broń w dłoń i w drogę!

* Zacina się, jest niecelna…No sam wiesz.

Cechy (wybierz jedną z nich)

Oburęczność

Oglądałeś „Gwiezdne Wojny”? Nie? A „Kill Bill” Też nie? Hmm… jakikolwiek film o nawalaniu się mieczami? Nie? To nawet nie wyobrażasz sobie, co z dwoma mieczami można zrobić! No więc, umówmy się tak, że nie masz utrudnień, kiedy walczysz dwoma mieczami naraz.

Warcaby

W moje urodziny dostałem od Ostrego warcaby. Później dowiedziałem się, że nie miał co mi dać. No to wziął parę desek, ściągnął katanę z pleców i zaczął strugać… Kiedy chcesz użyć swojej broni (białej!) nie do nawalania, tylko np: żeby pokroić warzywa, przeciąć linę itp. masz wtedy 40% ułatwienia do testu.

Autor: Gisher
Grafika: Mick
tekst pierwotnie opublikowany w ezinie Tawerna RPG (nr 80)

Dodaj komentarz