Inkwizycja

Seminarium Braci Mieczowych to jedna z wielu se… jedno z wielu stowarzyszeń łaczących ludzi w Salt Lake City. Tyle, że Bractwo nie przyjmuje członków z ulicy. Oni mają „tradycje”. Od 9. roku życia szkolą swoich synów na Inkwizytorów Kościoła Czerwonego Krzyża. Gdy Inkwizytor wejdzie na 4 poziom wtajemniczenia otrzymuje Miecz wykuty przez kowali Bractwa. Lecz dopiero po ukończeniu 20 roku życia mają prawo opuścić mury Seminarium. Po za tym Inkwizytorzy tego Zakonu uczą się oburęczności i jednoczesnego używania mieczy i pistoletów, co czyni z nich idealnych Posłańców Kościoła. Inkwizytorzy mają obowiązek bronić sprawiedliwych i tylko oni z całego kultu Czerwonego Krzyża mają prawo walczyć z maszynami. Nie zaatakują jednak nigdy maszyny, jeżeli ta atakuje grzeszników…

Główną regułą zakonu jest ochrona Świętych Praw Kościoła Czerwonego Krzyża (KCzK):
1. Każdy człowiek jest grzeszny.
2. Jeżeli ktoś uważa, że nie jest grzeszny, zasługuje na ścięcie.
3. Prawo do ścinania głów grzeszników należy tylko i wyłącznie do Inkwizytorów.
4. Inkwizytor ma prawo do wysłuchania spowiedzi grzesznika. Po wysłuchaniu może puścić go wolno.
5. Moloch jest naszym przyjacielem i karą zesłaną na grzeszników.
6. Moloch umrze, gdy KCzK zniszczy grzech w Stanach.
7. Kościół Czerwonego Krzyża jako pierwszy osiągnie zbawienie.

Sam Kościół jest Patriarchatem, w którym główne rządy sprawuje Rada Arcykapłanów. Jednym z nich może nim zostać każdy członek Kościoła (tylko ze stanu kapłańskiego), jeżeli tylko wyszedł cało (i bez walki) ze spotkania z Molochem. Jego strój stanowi czerwony habit z czarnym krzyżem (jako że jest uznany za wojownika kultu). Zwykli członkowie zaś ubierają się oni w czarne habity z kapturami, a na plecach wymalowane mają czerwone krzyże. Każdy z wierzących ma obowiązek bezwględnego podporządkowania się władzy Arcykapłana. Główny klasztor KCzK i SBM znajduje się w Salt Lake City, na wschodnich obrzeżach miasta.

Pochodzenia

1) Seminarium Braci Mieczowych (+1 do Charakteru)

Miecz Zakonu

Każdy Inkwizytor musi posiadać miecz. Ty należysz do Braci Mieczowych. Ty masz cudowny miecz. Twój miecz to twój skarb. Nie zgub go.

Używając swojego miecza masz Bonus +2 do Broni Ręcznej (nie można przez to użyć Suwaka),wymagana Budowa 14, 1PP (tylko pchnięcia), a po za tym możesz wybrać dwie z podanych cech:
-Zdobienia Bractwa (+5 do Reputacji, można wziąć dwa razy)
-Klinga Zakonu (obrażenia C/2C/K)
-Wyważone Ostrze (-20% do trafienia w walce wręcz)
-Lekkie Tworzywo (-2 do wymaganej Budowy)
-Ostry Czubek (+1 PP przy pchnięciach)
-Ząbkowany Miecz (50% szans na dodatkową Lekką ranę przy wyciąganiu miecza po pchnięciu)

Oburęczny Zabójca

Patrzysz w przód. Przed Tobą dwóch mutków. Jeden trzyma ogromny topór, drugi stoi za nim ze „Świniakiem”. Spluwasz i zaczynasz biec. W jednej chwili oddajesz strzał prosto w łeb karabiniera oraz rozcinasz łeb innemu.

Możesz użyć w jednej turze miecza i pistoletu, nie otrzymując kar do umiejętności Broń Ręczna.

Rutyna Zakonu

Tyle razy walczyłeś w pojedynkach na miecze, że twoja ręka stała się jednością z bronią. Nie zaskoczy Cię żaden ruch przeciwnika. Na każdy jego atak masz skuteczną zasłonę, a sam widzisz luki w blokach wroga. Jesteś weteranem.

Gdy używasz miecza w walce wręcz, masz automatycznie jeden sukces (rzucasz tylko dwoma kośćmi). Na potrzeby rozważań zakładasz, że masz tam 3 Punkty Sukcesu. Oczywiście jeżeli Ci to nie wystarcza (lub MG uważa, że nie jesteś w stanie skorzystać z tej cechy) – możesz rzucać trzema kośćmi.

2) Kościół Czerwonego Krzyża (+1 do Sprytu)

Moloch to Wybawiciel

Wszyscy gdy widzą maszyny Molocha, albo się chowają, albo gotują do walki. Ty klękasz przed nią i zaczynasz modlić się do wielkiej maszyny.

Jeżeli w obecności maszyn Molocha nie będziesz wykonywał gwałtownych ruchów i na twoich ustach będą pieśni pochwalne na cześć Wielkiego Komputera, masz 60% (rzuty 1-12 na k20) szans na to, że uzna Cię za nieszkodliwego i pozostawi przy życiu.

Wychowałem się w Kościele

Kiedy inni walczyli o życie, ty śpiewałeś psalmy. Kiedy inni umierali, Ty uczyłeś się Nowej Biblii. Kiedy inni do siebie strzelali, ty uczyłeś sie rozmawiać.

Każdy test Perswazji i Blefu skierowany do osoby wierzącej w jakikolwiek odłam chrześcijaństwa jest dla Ciebie najwyżej Bardzo Trudny.

Kapłan Maszyny

Nikt nie ma takiej wiary w maszyny jak Ty. Kochasz je, czcisz, więc czasem Ci się to zwraca.

Przy kazdym teście naprawy i przeprogramowywania maszyny Molocha możesz do odpowiedniej umiejętności dodać 1/5 swojego Sprytu (zaokrąglane zgodnie z zasadami matematyki :])

Autor: Sidson
tekst pierwotnie opublikowany na blogu Nuklearne śmieci

Dodaj komentarz