Gorzelnik

Nie oszukujmy się. W dzisiejszych czasach alkohol stał się dość często poszukiwanym towarem. Najcenniejszy jest oczywiście ten przedwojenny, ale nie można mieć wszystkiego. Ty przedwojennej whisky nie zrobisz z prostego powodu – żyjesz już po wojnie. Nie da się jednak ukryć, że ze sfermentowanych owoców, czy choćby z cukru i wody potrafisz przygotować całkiem niezłe napitki. W dzisiejszych czasach nikt się nie martwi ustawą o wychowaniu w trzeźwości, a buteleczkę jakiejś wódeczki możesz łatwo wymienić na cokolwiek tylko zechcesz. Alkohol to najlepszy nośnik gambli! A może znajdziesz sobie jakiś zapadły kąt i otworzysz tam jakaś małą piwiarnię? Piwko też umiesz warzyć, tylko o chmiel trudno… A może uda Ci się rozwinąć biznes alkoholowy na większą skalę i Twoje piwo Budszajser będzie znane w całych pieprzonych Stanach? No dobra. Po co takie dalekosiężne plany? Może po prostu lubisz się napić czegoś, od czego nie oślepniesz i za co nie zapłacisz nawet złamanego gambla? Pamiętaj – kilo cukru, cztery litry wody i dziesięć dekagramów drożdży… Tylko nie korkuj zbyt mocno bo wybuchnie!

Cechy

Przenośne laboratorium

Na początku gry dostajesz pełne laboratorium gorzelnicze i piwowarskie – zlewki, chłodnicę, destylarkę, alkoholomierz, kilkanaście porcji drożdży… Słowem wszystko, co Ci jest potrzebne, żeby w ciągu nocy przedestylować jakieś podfermentowane jabłka i zrobić z nich coś mocniejszego.

Kiper

Znasz się na alkoholach jak mało kto! Potrafisz rozpoznać marki przedwojennych alkoholi, a nawet te popularniejsze powojenne rozróżniasz już po pierwszym łyku. Możesz dobrze zarobić na tej wiedzy! Raczej niewielu będzie w stanie zatruć Cię dolewając czegoś do kieliszka. Jeśli ktoś tego próbuje będzie musiał zdać cholernie trudny test. Poza tym środowisko wytwórców i smakoszy alkoholi jest dość zamknięte, więc dodaj sobie jednego przyjaciela, który ma jakąś sporą knajpę w pobliskim mieście.

Autor: Piotr A. Wasiak
tekst pierwotnie opublikowany w ezinie Avatarae (nr 36)

Dodaj komentarz