C-Borg

Lucy Nakata

Silna kobieta o wschodnich rysach. Rozbija się po różnych zajazdach, można się na nią natknąć wszędzie, gdzie coś dzieje się – na wyścigu, wśród migrujących nomadów, w wyludniających się miasteczkach. Siedzi na uboczu, rzadko się odzywa, a jeśli już to zrobi, zazwyczaj rzuca mięsem. Nosi ze sobą wielkiego gnata i zaczepiana, nie wacha się przelać krwi.

Często, gdy Lucy wyjeżdża, nadchodzą maszyny Molocha. Ci, którzy przeżyją atak, twierdzą, że widzieli Nakatę siedzącą na dachu jednej z maszyn, obserwującą beznamiętnie starcie ludzi i maszyn.

C-Hard Corp.

Firma powstała kilkadziesiąt lat temu. Początkowo zajmowała się produkcją pojazdów wojskowych. Po fuzji ze spółką BioNativ uzyskała dostęp do nowoczesnych laboratoriów biologicznych i rozpoczęła badania nad cyborgami. Tuż przed zagładą, powstał prototyp C-Borga – nielegalnej imigrantce z Japonii, Lucy Nakacie wszczepiono mechaniczne części ciała, będące w istocie mikrorobotami podporządkowanymi zintegrowanemu z komputerem układowi nerwowemu kobiety.

C-Borg

Aktualnie C-Borg służy Molochowi, pełni rolę jego zwiadowcy i prawej ręki. Częściowo niezależna, jest cennym nabytkiem. Organiczne części ciała utrzymywane są w dobrej formie, dzięki nanorobotom. Tylko dzięki temu i biologicznej stymulacji lekami, mózg i ciało kobiety jeszcze nie rozpadły się ze starości.

W momencie zagrożenia, Lucy potrafi w jednej chwili przemienić się w maszynę do zabijania. Wysuwane działka, sztuczne mięśnie i stalowe kości zapewniają jej niezwykłą siłę i wytrzymałość. Czułym punktem Nakaty jest wciąż żywy mózg i centralny punkt komputera, który umiejscowiony jest w brzuchu.

Zmęczenie życiem

Lucy czuje się zmęczona długim życiem. Chociaż utrzymywana jest przez maszyny w zdrowiu, bez przerwy cierpi ból od niezliczonych wszczepów. Nie potrafi też samodzielnie poruszać swoim ciałem – niemal cały czas Moloch poprzez wbudowany w Lucy komputer, steruje jej krokami. Już kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo, ale bezskutecznie. Może poprosi o pomoc graczy? Czy Moloch nie zdąży powstrzymać jej przed tym?

Autor: Tomasz Kucza
tekst pierwotnie opublikowany w ezinie Wieża Snów (nr 1)

Dodaj komentarz