BARREL – X6

Jest taki jeden gość w Detroit, mówią na niego Barrel – facet jest już po sześćdziesiątce i nie byłoby by w nim nic specjalnego, gdyby nie jego perfekcyjnie opanowany fach rusznikarza. Parę lat temu z tuningu broni przeszedł na produkcję swoich gnatów. Jednym z nich jest rewolwer BARREL-X6, który strzela specjalnie stworzoną dla niego amunicją kaliber .47. Nabój ma wysokość aż 38,2 mm i jest wypełniany jakąś specjalną mieszanką, która nadaje piekielnej mocy temu potworowi. Oczywiście ta amunicja jest produkowana tylko przez warsztat Barrela. Konstrukcja została stworzona już kilka lat temu ale dopiero niedawno zyskała na popularności w Detroit, a wszystko dzięki koszmarnej chorobie Dead Breath. W momencie w którym okazało się co ta broń robi z zombiakiem, nikt już nie pytał za co staruszek chce aż 400 gambli!

Amunicja też nie jest tania, od sztuki liczy sobie 10 gambli, no chyba, że bierzesz całe pudełko, w którym mieści się trzydzieści sztuk, wtedy policzy Cię za nie tylko dwie stówki. Cała broń jest niesamowicie długa, bo aż 390mm, z czego sama lufa ma 157mm. Za to waga jest zaskakująco mała jak na takiego potwora, cały rewolwer po załadowaniu sześcioma kolesiami kalibru .47 waży 1,05 kg, a wszystko dzięki zastosowaniu lekkich ale wytrzymałych polimerów i elementów ceramicznych. W całej konstrukcji jest zaledwie 180 gram stali!

To nie koniec niespodzianek tej konstrukcji. Za pewne dziwi Cię ten cylinder który okala całą lufę… tak, dobrze myślisz! To jest specjalny system tłumiący zarówno wystrzał jak i płomień! Rewelacyjna konstrukcja na którą dostajesz gwarancję 1000 strzałów, bez strat na parametrach. Co prawda, to rewolwer, więc hałas jest większy niż w pistoletach, no ale jak na taką armatę to i tak zachowuje sie stosunkowo dyskretnie. Dodatkowo, każdy egzemplarz jest numerowy i sygnowany dowolnie wybranym grawerem!

Pewnie myślisz, że ta broń urywa rękę po wystrzale? Mylisz się, konstrukcja na tyle tłumi odrzut, że można strzelając z obu rąk, prowadzić celny ogień, bez dyskomfortu i zmęczenia nadgarstka. Jest dość celny jak na powojenną konstrukcję, a do tego niezawodny! To naprawdę rzemieślnicza robota, warta swojej horrendalnej ceny!

Zasady (do Neuroshimy 1.5)

Obrażenia: Krytyczne
Punkty Przebicia: 1
Wymagana Budowa: 10
Nabój: .47 BARREL – dostępne tylko w Detroit
Pojemność bębenka: 6
Reguły specjalne: Nieporęczna, Dobra amunicja (zasada dla samoróbek: zacięcie przy wyniku 16-20), Celny (-10%), Wyciszony, Niezawodny (zacięcie tylko przy wyniku rzutu :20!).

Autor: Kuglarz
tekst pierwotnie opublikowany w serwisie Crossroads

Dodaj komentarz