S.O.S. Blues dla Lulu

Start

Pewnego dnia, gdy gracze pędzą sobie międzystanową, widzą, że na poboczu stoi laska i zatrzymuje samochody. Oczywiście przyciąga wzrok i to nie tylko jej widok ale także różowa torba, którą trzyma w ręce. W każdym bądź razie, aż chce się ją zabrać.

Otoczenie

Gracze zabierają dziewczynę. Znajoma ma w torbie parę rzeczy wśród, których znajduje się płytka z dawnymi bluesowymi przebojami. Będzie nalegać aby gracze włączyli jej ulubione melodie. W najbliższym barze, Lulu będzie pić razem z bohaterami, będzie grać z nimi w karty i pomoże im wygrać dzięki paru sztuczkom. Jednak widać, że dziewczyna jest zmęczona i chce iść spać. W pewnej chwili, do zajazdu wejdzie grupka gangersów. Skórzane kurtki, brody, ciemne okulary. Typowe bandziory. Rozglądną się po barze i od razu ruszą na Lulu. Ta poprosi graczy by bronili ją, przed „tymi brutalami”. Oczywiście, gracze stają w obronie Lulu. Gangerzy napomknął coś o lekarstwie i nazwą dziewczynę złodziejką. Oczywiście Lulu wszystkiego się wyprze i powie, że nic nie wie, o żadnym lekarstwie. Gangersi będą naciskać, lecz niczego nie wskórają, gdyż Lulu zdobyła sympatię wszystkich siedzących w barze i teraz każdy samiec staje w jej obronie. Gangersi wycofają się. Następnego dnia bohaterowie, za prośbą Lulu, ruszają do Vegas (mają do miasta, jakieś osiem godzin drogi). Około południa, na drodze pojawią się motory gangersów. Zaatakują bez wahania. Dziewczyna dopiero teraz, wyjaśni im dlaczego jest ścigana.

Streszczenie

Lulu, naprawdę ukradła Gangesom lek. Jest jej potrzebny na wirusa, którym zaraziła się tydzień temu. Dziewczynie zostały dwa dni życia. Musi jeszcze, dojechać do Vegas i kupić aplikator od znajomego. Jak na złość, przywódca gangersów zaraził się tym samym wirusem. Zostało mu trzy dni życia. Tylko od bohaterów będzie zależało kto wygra wyścig ze śmiercią. Gracze w krytycznej sytuacji mogą rozbić fiolkę z antidotum, a wtdy dla Lulu będzie to ostatni blues. Polecam do tej przygody, muzykę z anime „Cowboy Bebop”. Najlepsze będą oczywiście bluesowe kawałki.

Autor: Borys „Halfling” Romanko
tekst pierwotnie opublikowany w serwisie Gildia

Dodaj komentarz