Zmutowane ośmiornice

Pamiętam jak kiedyś pracowałem jako ochroniarz na pewnym parowcu kursującym po Missisipi, pewnego dnia natrafiliśmy na dryfujące beczki. Niebyło by w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że miały one macki jak ośmiornice i chciały nas zabić. Jak się potem dowiedziałem były to zmutowane ośmiornice, których głowy potrafią przybierać różne kształty na przykład beczki lub kłody drewna, i tak sobie dryfują aż nie natrafią na coś, co można by zjeść. Wyobrażasz to sobie? Płyniesz sobie statkiem aż tu nagle kłody zaczynają cię atakować. Czyż to nie jest chore? Są one cholernie wytrzymałe i osiągają do 6-7 metrów długości i mają osiem macek z przyssawkami. Podobno były przypadki, że taki jeden gigant chwytał mackami całą łudź i ją zatapiał. Jak to kiedyś powiedział mi jeden profesorek: są to stworzenia mięsożerne i stadne. Coś w tym jest gdyż zazwyczaj spotyka się je w grupach liczących od 3 do 6 osobników. Podobno rzadko zapuszczają się w głąb lądu. Żyją głównie przy ujściach rzek gdzie woda jest płytsza. Nie, nie jestem pijany. Barman jeszcze jedno piwo!

Reguły

Agresja: 18.
Spryt: 15.
Zręczność: 15.
Ruch: 2m – 1 segment, pod wodą 3m – 1 segment.
Akcje: Zanurzenie/Wynurzenie: – 2 segmenty; Przyssanie: – 3 segmenty; Cios macką: – 2 segmenty, obrażenia ciężkie; Oplątanie: – 3 segmenty.
Limit obrażeń: 1 krytyczna rana.

Reguły specjalne: Osobniki mające powyżej 5m długości niwelują jeden poziom obrażeń.

Przyssanie: Ośmiornica jest w stanie przyssać się do statku mniejszego od siebie i zgniatać go zadając mu 2 ciężkie obrażenia na turę. Raniona puszcza cel.

Oplątanie: Ofiara wykonuje trudny test zręczności, aby uniknąć tego ataku (nie tracąc żadnego segmentu). Udane oplątanie oznacza, że ośmiornicy udało się chwycić macką ofiarę. Ofiara jest miażdżona przez ośmiornice zadając 1 lekką ranę na turę. Raniona puszcza cel.

Autor: Kloner

Dodaj komentarz