Olbrzymie piranie

Wiesz, co to są piranie? To dobrze, że wiesz, tyle, że ja nie mówię o tych miłych rybkach, które żyją sobie w akwarium. Mówię o prawdziwych piraniach, tych, które żyją w Missisipi. Co? Nigdy o nich nie słyszałeś? To sobie wyobraź ryby długości ok. 65cm. o 5cm ostrych jak brzytwy zębach, które zwabione krwią atakują rozrywając ofiarę na strzępy. To takie Bit-Boys tyle, że pod wodą. Pływają zazwyczaj w grupach liczących 10 osobników. Zdarzało się podobno, że atakowały małe łodzie, ale to rzadkość. Z tego, co wiem żyją one na całej długości Missisipi, ale występują też w innych zbiornikach wodnych. Nie są one inteligentne i atakują tylko w grupie, zazwyczaj wszystkie w tym samym momencie. Raz w roku wędrują one wzdłuż rzek w głąb lądu gdzie składają ikrę. Co? Skąd tyle wiem? Nie wierzysz mi? A widzisz to? Nie? No właśnie a powinna tu być dłoń. Nie wiem jak ty byś zrobił na moim miejscu, ale ja chciałem wiedzieć, co mi odgryzło rękę.

Reguły

Agresja: 5 (zwabiona zapachem krwi 20)
Spryt: 3-5
Zręczność: 8-11
Ruch: 2m- 1 segment
Akcje: 3 metrowa szarża z ugryzieniem: -3 segmenty; Ugryzienie: -2 segmenty, obrażenia lekkie; Wgryzienie: -3 segmenty, obrażenia lekkie.
Limit obrażeń: 2 lekkie rana

Reguły specjalne:

Wgryzienie: Ofiara wykonuje trudny test zręczności aby uniknąć tego ataku (nie tracąc żadnego segmentu). Udane wgryzienie oznacza że piranii udało się wbić zębami z ciało ofiary. Teraz MG powinien wykonać rzut na lokacje trafienia w którą część ciała pirania się wgryzła. Wgryzienie nie zadaje dodatkowych obrażeń, a wgryziona pirania nie może wykonywać żadnej innej czynności. Jeśli pirania pozostała wgryziona w jakąś kończynę dłużej niż przez 3 tury istnieje 60% szansy że kończyna ta została odgryziona. Jeśli tak się niestało w następnej turze szansa ta wzrasta o 10% i tak dalej. Raniona puszcza cel.

Autor: Kloner

Dodaj komentarz