Pancerz bojowy

Teraz przygotuj się, bo zobaczysz prawdziwe cacuszko. Oto najprawdziwszy Pancerz Bojowy model TK – 31b. Tego się już nie produkuje. Jak zobaczysz kiedykolwiek taki strój, możesz być pewnym tego, że gdzieś tam ma wybitą datę produkcji jeszcze sprzed ataku Molocha.

Pancerze Bojowe TK – 31b były na wyposażeniu armii zawodowej w latach 2016-2020 i tak naprawdę ich konstrukcja w tych latach nie uległa zmianie. Powiem ci szczerze: te cacuszka są tak skonstruowane, że lepiej już się nie da. Jakby się dało, to ktoś na pewno by to zrobił w przeciągu tych czterech lat użytkowania i eksperymentowania. To nie to samo co wszystkim znany kevlar czy wszechobecna stal. To, jak już mówiłem, prawdziwy majstersztyk przedwojennej technologii batalistycznej.

A więc po kolei. Rdzeń tego kostiumu, czyli te części, które chronią najwrażliwsze lokacje ciała oraz pozostające w permanentnym bezruchu, wykonane są ze stopu tytanu. Najbardziej elastyczne miejsca, czyli wszelkiego rodzaju stawy, zrobione są albo ze wzmocnionych włókien aramidowych (włókna poliaramidowe wytwarzane były z polimerów aromatycznych) albo z folii polietylenu. Reszta to płyty kompozytowe, czyli warstwy ceramiki wtopione w tworzywo sztuczne albo zgrzew polietylenowy Całość dopasowana do siebie tak aby dawały jak najlepszą ochronę przy zachowaniu jak największej swobody ruchów.

Mówiłem ci, teraz już tego się nie produkuje. Z tego co wiem, Posterunek stara się odzyskać tę technologię, ale nie wiem jak im idzie. Słyszałem też, że w NJ mają tego parę sztuk dla kadry oficerskiej i wojskowych.

Klasa pancerza: ciężki
Lokacje: głowa, korpus, ramiona, nogi
Ograniczenia: +60% utrudnienia oraz +15% utrudnienia do testów opartych na Percepcji
Wytrzymałość: Od 4 do 6. Przeciętnie: 5.
Cena: 120 gambli
Waga: 50kg
Dostępność: 2%

Autor: de99ial

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w czasopiśmie Gwiezdny Pirat,
wydawanym przez Wydawnictwo Portal (czyli autorów Neuroshimy).
Dziękujemy za zgodę na publikację i zapraszamy na stronę PortalGames.pl.

Dodaj komentarz