Włochacz

CoB: To kolejna bestia, której w ogóle nie znałem, a miałem z nią do czynienia – „Full contact” – że tak powiem. Włochaczowi przyjrzałem się z bliska, a jego pazury widziałem zbyt blisko – poczułem je na własnej skórze.

Włochacz to inteligentne (?) stworzenie wielkości człowieka. Nazwę zawdzięcza wielkiej ilości sierści porastającej w całości jego ciało. Ten z którym walczyłem miał czarne kudły, ale słyszałem też o brązowych i rudych. Włochacze mają wielkie źrenice, które umożliwiają im polowanie w nocy. Poruszają się na czterech kończynach, z czego tylne są niezwykle umięśnione, a przednie długie i zaopatrzone w wielkie pazury. W czasie walki włochacze poruszają się tylko na tylnych kończynach.

Włochacze zwykle na schronienie wybierają miejsca położone w pobliżu ludzkich osad, które pełne są pożywienia. Schronienia włochaczy służą im także za spiżarnie.

Mają krótki pysk pełen tępych zębów, co rzuca się od razu w oczy. Ale nie gryzą, lecz atakują ostrymi jak brzytwa pazurami, w które są wyposażone przednie łapy. Zwykle tymi pazurami rozczłonkowują lub dekapitują ofiarę…

Podczas walki z tym potworem miałem ćwiczenie umiejętności strzeleckich na najwyższym poziomie. Bestia porusza się bardzo szybko i ciężko ją trafić. Atakuje nagle, z doskoku, po czym odskakuje i stara się znaleźć kryjówkę. Dupek wie, że kule sprawiają ból i że nie wolno stać w miejscu, kiedy ktoś celuje. Na szczęście ja walczyłem z nim w ciasnym korytarzu, gdzie nie mógł się zbyt szybko poruszać ani ukryć. Gdyby nie to, nie wiem, czy opowiadałbym wam dzisiaj tę historię…

Reguły

Agresja: 17.
Spryt: 7.
Zręczność: 18.
Ruch: 1 segment = 6 metrów.
Akcje: atak pazurami – 1 segment, obrażenia lekkie; trzymetrowy skok – 1 segment; trzymetrowy skok, atak pazurami i odskok – 3 segmenty, obrażenia 2 lekkie.
Limit obrażeń: 2 ciężkie i 2 lekkie.

Autor: Children of Blooms

Dodaj komentarz