Pluj mułowy

Rzeźnik: To gówno ma dobre mięso. Żyje w mulistych rzekach. I w pobliżu brzegów takich rzek. Poluje na frajerów i cioty…

Ma prostą technikę łowów. Cały czas nieruchomo czeka. Kiedy się nie rusza nie sposób odróżnić go od jakiegoś śmiecia na brzegu. Jedyny ruchomy punkt ciała pluja to wredne małe oczka.

Kiedy to ścierwo namierzy już cel, zbiera trującą ślinę. Po tym wystrzeliwuje taki pocisk, który doleci nawet na 20 metrów. Ta ślina paraliżuje ofiarę, która nie może się poruszyć, patrzy przed siebie, a czasami widzi zbliżającego się pluja, który powoli człapie, by skosztować pysznego mięska na żywca. Sam jego ruch wygląda komicznie, bo jest czołganiem się na przekształconych płetwach brzusznych, które wyglądają jak króciutkie ramiona, na końcu rozszerzone. Dlatego łatwo go dogonić i udupić. W wodzie to samo, też się wolno porusza. Dlatego przy brzegu ma podwodne nory, do których jedynie on sam się dostanie.

Aha, ma płuca a nie skrzela, dlatego łatwo na niego zastawić pułapkę. Należy się ukryć, a kiedy pluj wypłynie, by nabrać powietrza, to łatwo go zestrzelić. I kolacja gotowa. I to duża, bo rybka waży nawet ze sto kilo i pełna jest pysznego mięska, które nie zawiera toksyn!

Wygląda jak walcowata rybo-kijanka koloru brzegu, lub mułu w danej rzece. Na głowie ma małe, ciemne i wredne oczka, które poruszają się niezależnie od siebie.

Lubi sobie zjeść, tak samo jak my, więc można zastawić na niego kolejną pułapkę. Wysyłasz jakiegoś kozła ofiarnego, by pluj go sparaliżował i ruszył na wyżerkę. Tylko niech ta ofiara będzie daleko od brzegu, by pluj nie zdążył uciec do podwodnej norki, gdzie ma duży zapas powietrza! Gdy już taki pluj będzie przy twoim kumplu, parę kulek i kolacja gotowa.

No ale czasami rola się odwraca. Podam to na przykładzie. Jest was dwóch. Twój kumpel idzie na kozła, a ty masz strzelać, bo zobaczyliście jednego pluja. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu paraliżu. Bo tu nie jeden pluj ruszył na obiadek, ale pięć! Wtedy lepiej spadaj stamtąd. W grupie i ciebie ostrzelają i tylko jeszcze bardziej je nakarmisz. Choć zwykle pluje są samotnikami. Zwykle…

Reguły

Agresja: głodny = 18, najedzony = 15.
Spryt: 8.
Zręczność: 15.
Ruch: 1 segment = 0,2 metra.
Akcje: plunięcie śliną – 1 segment, jad; ugryzienie – 3 segmenty, obrażenia lekkie + jad.
Limit obrażeń: 1 ciężka.

Jad: Ofiara zdaje trudny test budowy. Nieudany oznacza paraliż na 50 tur.

Autor: Children of Blooms

Dodaj komentarz