XVG-13

CoB: Są tylko dwa egzemplarze na całym świecie. Jeden w Red Fort, a drugi na Posterunku. Broń wygląda jak długa, niekształtna rura owinięta spiralami mniejszych rur. Posiada stojak jak CKM. Poza tym zamiast magazynka są tylko 3 kable o średnicy 30cm. Broń jest pokryta niklem (choć reszta jest z tytanu i dziwnych stopów), przez co posiada charakterystyczny połysk. Przy styku kabli z bronią wbudowany jest mikrokomputer, który umożliwia sterowanie bronią, namierzanie celu, autodestrukcję itp.

Ta broń to broń energetyczna. Chcesz magazynek? Musisz znaleźć elektrownię. Po trzech strzałach szukaj nowej, bo poprzednia będzie już rozładowana. Dlaczego? W nazwie zawarte jest wszystko, co powinieneś wiedzieć. Broń wytwarza małą kulkę energii o mocy 13x większej od mocy grawitacji ziemskiej. Kulka jest naprawdę mała, ma kilka milimetrów, a posiada moc potrafiącą doprowadzić do dezintegracji obszaru o promieniu 16m kwadratowych, wraz z wszystkimi rzeczami znajdującymi się na tym obszarze. Ażeby wytworzyć taką ilość mocy trzeba wytracić właśnie 1/3 mocy porządnej elektrowni atomowej. Pomyśl tylko co by się stało gdyby moloch dorwał tę broń w swoje stalowe łapska. Dlatego na froncie nie jest prawie w ogóle używana, a w Red Fort nikt nie potrafi się tym posługiwać i traktowane jest jako „lek”. Schowana w podziemnych labiryntach pełnych pułapek. Ja jednak nie jestem taki pewien, czy to coś da. W końcu szczury i roboty molocha też potrafią kopać, a pułapki nie stanowią dla nich takiego zagrożenia jak dla ludzi.

Zasady

Broń potrzebuje do ładowania całej elektrowni. Kable mają dł. 6m. By podłączyć to cacko do głównego źródła napięcia w danej elektrowni należy zdać 2 Cholernie Trudne testy elektroniki pod rząd i jeden test informatyki o takim samym poziomie trudności, co testy elektroniki. Po zdaniu tych wszystkich testów, można użyć broni 3 razy, (jeśli elektrownia pracuje największą mocą i wydajnością), po tym główny reaktor może ulec uszkodzeniu (20%) spowodowanym gigantycznymi zmianami napięcia w obwodach. Jeśli jest możliwość strzelania więcej niż 3 razy, można wydobyć maksymalnie 5 pocisków, każdy następny to szansa (50%) na wybuch w broni spowodowany topieniem się lufy i zmianami jej kształtu. Broń traktuje się jako ciężką. Wcale się nie zacina.

Autor: Children of Blooms

Zobacz także:

Dodaj komentarz