Red Fort: Pueblo

CoB: To bardzo, ale to bardzo spokojne plemię. Nikomu nie wadzą, nie robią krzywd i nie mają swojego głosu, często decydującego, co do ważnych spraw Red Fortu.

Ich przywódczyni – Cassandra – tak jak ja została oddana na Posterunek. Tylko po kilku latach nawiała. No, była dwudziestoletnią Indianką, przesiedziała kolejne 5 lat na Posterunku, nauczyła się kilku rzeczy, a potem nawiała. Miała szczęście, że nie powierzono jej żadnych tajemnic.

Po powrocie do domu i skonstruowaniu kilku wynalazków, uzyskała w oczach swego pacyfistycznego plemienia i została ich przywódczynią. To dzięki niej pozostałe plemiona wiedzą do czego służy to XVG – 13.

Utworzyła w plemieniu nauczycieli, których sama kiedyś uczyła i zajęła się edukacją. Tym sposobem zyskała w oczach Apaczów, dzięki czemu objęli jej plemię protekcją, a ona w zamian edukuje Apaczów.

Efekty nauki już widać. Pueblo to naród rolniczy. Już wynaleźli maszynki do nawadniania pól, jakiś przyrząd, w którym miesza się jakieś chemikalia, zapala się je, a po kilku godzinach pada deszcz.

Ale Pueblo nie są wcale takimi pacyfistami jakby mogło się wydawać. To oni zajmują się bronią palną pozostałych plemion, od czyszczenia poczynając, a kończąc na wyrobie pocisków dum-dum! To także oni skonstruowali wszystkie przemyślane pułapki w podziemnych labiryntach.

Od razu widać, że ci ludzie nadają się na naukowców. Wszyscy mali, cisi, skośnoocy i inteligentni. Znajdą (teoretyczne) wyjście z każdej sytuacji.

Aha! Ubierają się bardzo kolorowo i pstrokato. U nich też możesz kupić takie ciuszki.

Kolory wojenne to czerń i żółć.

Przywódca: Cassandra
Liczba członków: 400
Występowanie: Północ Red Fort
Uzbrojenie: Super słabe (motyki, pięści…)
Wyposażenie: Dobre
Animozje i sojusze: Neutralni względem innych plemion, lennicy Apaczów.
Sława: 1

Autor: Children of Blooms

Zobacz także:

Dodaj komentarz