Latające gangi: Firestorm

Tę pieszczotliwą nazwę nadano nocnemu myśliwcowi z II wojny światowej typu Northrop P-61 Black Widow. Dwusilnikowe, dwukadłubowe cudo może zabrać troje ludzi, a uzbrojony jest w dwa karabiny umieszczone we wieżyczce. Idealny na wypad z kolegami na pustynię.

Firestorm to zmora Arizony. O tak, niestety jest w rękach Hegemonistów! Jeden rodowity Arizończyk odziedziczył go po ojcu-biznesmenie, który kolekcjonował takie zabawki. Kiedyś maszyna miała jeszcze więcej broni, ale udało się uratować tylko te dwa CKMy. Najważniejsze, że lata. Stary samolot jest względnie łatwy w naprawie, i co ważniejsze, żre różne paliwa.

Najważniejszy gość, który lata Firestormem, nazywa się Tito. Nawet nie jest takim twardzielem, jak reszta, ale ma mocne plecy – jest poważany w swojej osadzie (Dead Fish) co najmniej jak lekarz. Taki Harry Potter od samolotu. Tito lubi podburzać przeciwko sobie największych twardzieli i potem z uśmieszkiem obserwować, kto komu nakopie. Reszta miejscowych kiziorów to „ochrona lotniska”, a także pokładowi strzelcy. Miejsce strzelca jest rotacyjne, bandziory zawsze leją się o to, kto tym razem wsiada. Strzelać z działka samolotu umie każdy, jeden lepiej, drugi gorzej. Zamki w działkach nieco przerobiono, żeby łatwiej łykały amunicję produkowaną przez ludzi z osady W ogóle, Dead Fish to taka mała manufaktura Hegemonistów, praca wre jak w mało którym zakątku Hegemonii. Ale to się opłaca.

Myśliwiec jest kartą przetargową grupy, robi czasem brawurową akcję, żeby o sobie przypomnieć. Ale ogólnie mieszkańcy Dead Fish nie przesadzają z jego eksploatowaniem, bo szkoda paliwa. Najczęściej używają go do napadania na karawany, tylko potem z reguły nie ma  gdzie wylądować i po towar trzeba i tak dymać pieszo.

Firestorm osiąga prędkość do 600km/h i ma zasięg 1600km.

Nazwa: Firestorm/osada Dead Fish
Przywódca: Tito/wódz bandy: Paco
Miejsce: Hegemonia
Załoga: 3
Liczba członków: 20/osada Dead Fish: około 60
Uzbrojenie: Dobre
Wyposażenie: Standardowe
Animozje i sojusze: Koneksje typowe dla osady w Hegemonii, z jednymi w zgodzie, z innymi w stanie wojny, codziennie inaczej.
Wstęp: Sobry mechanik czy strzelec może liczyć na swoją kolejkę przy samolocie, o ile pomieszka dłużej w Dead Fish.
Sława: 0

Autor: Michał Oracz
Korekta:
Sylwia „Nefariel” Bogdańska

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w czasopiśmie Gwiezdny Pirat,
wydawanym przez Wydawnictwo Portal (czyli autorów Neuroshimy).
Dziękujemy za zgodę na publikację i zapraszamy na stronę PortalGames.pl.

Dodaj komentarz