Systemy zintegrowane: Córa szatana

Oznaczenie kodowe: SCB „Lilith”

Moloch od dawna konsekwentnie wykorzystuje wszelkie ludzkie słabości. Uderza w najbardziej czułe punkty. Biorąc pod uwagę, że regularną walkę przeciwko niemu prowadzą głownie mężczyźni, nie jest niczym dziwnym, że wymyślił sprytny sposób by dobrać się do przeciwnika. Ilu z nich oprze się wdziękom atrakcyjnej kobiety, zwłaszcza że w tym skażonym świecie trudno o kogoś, kto będzie wyglądał naprawdę przyzwoicie? Pomysł z resztą nie jest nowy, bo kobiety od zawsze były wykorzystywane jako swego rodzaju narzędzia… Jeśli chodzi o czasy obecne to słowo „narzędzie” nabiera bardziej konkretnego znaczenia.

Moloch porywał ludzi od jakiegoś już czasu. Rasa, wykształcenie, charakter ani tym bardziej wygląd oraz płeć, nie miały dla niego większego znaczenia. Jeżeli stosował jakieś konkretne kryteria dla zdobywanych jednostek, to niewątpliwie interesowała go hierarchia jaką dana osoba miała w strukturach dowodzenia. Moloch to jednak sprytna bestia. Studiuje ludzką psychikę, przyswoił sobie nasze poczucie estetyki i piękna. W dość ograniczonym, ale wystarczającym stopniu aby to wykorzystać. Zaczyna porywać kobiety – młode, atrakcyjne dziewczyny, przekształcając je następnie w bezlitosne cyborgi, w których tli się oszalała resztka świadomości.

Mam u siebie kilka egzemplarzy, na których prowadziłem badania. To właściwie puste skorupy. Brak im ponad połowy mózgu, pozostawiono głównie obszary odpowiedzialne za ograniczone postrzeganie emocji i najniższe instynkty. Jednostkę sterującą stanowi komputer wielkości piłki tenisowej, pouczony z żywą tkanką za pośrednictwem zagadkowych struktur z białka krzemowego, których przeznaczenia jeszcze nie odkryłem. Reszta ciała pozostaje praktycznie nie zmodyfikowana. W efekcie bardzo trudno jest stwierdzić, że nie mamy do czynienia z istotą ludzką. Jedyną rzeczą, która zdradza te twory, jest zachowanie. Przy dłuższej obserwacji, a zwłaszcza rozmowie, sprawa staje się jasna. Jakiś nieskoordynowany ruch, mimika twarzy, bezsensowna wypowiedź czy trudność w zrozumieniu prostych zdań – to wystarczy byś nabrał podejrzeń. Maszyna nigdy w doskonały sposób nie zasymuluje człowieka. One zachowują się właściwie jak bardzo głupie baby, ale Moloch zdaje sobie sprawę, że przeciętny mężczyzna nie weźmie do łóżka kobiety, by dyskutować z nią o fizyce kwantowej czy poezji.

Taki cyborg ma wszechstronne zastosowanie. Może służyć jako szpieg, dywersant lub zabójca. Jednak z niewiadomych powodów Moloch niezwykle rzadko stosuje ten niezwykle wyrafinowany typ maszyny. Prawdopodobnie wiąże się to z trudnościami technicznymi. Z oczywistych względów nie jest możliwa produkcja seryjna. Zdarza się też, że organizm stopniowo obumiera, nie mogąc funkcjonować jako dziwaczna hybryda.

Komentarz Johansena

Kumpel opowiedział mi kiedyś taką historię: byli przez tydzień oblężenie gdzieś w okolicach Casper, przy samej granicy Molocha. Dwadzieścia osób siedziało w bunkrze, co jakiś czas odpierając ataki. Nieźle sobie radzili, do momentu, gdy ktoś zaczął pojedynczo ich mordować. Ktoś z grupy Morale upadało, wszyscy patrzyli na siebie podejrzliwie… Mało brakowało a sami by się powyrzynali. I wiesz, co się okazało? To była dziewczyna ich dowódcy. Ta suka naprawdę dobrze się spisywała… pod każdym względem.

Autor: Łukasz Fiema
Korekta:
Sylwia „Nefariel” Bogdańska

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w czasopiśmie Gwiezdny Pirat,
wydawanym przez Wydawnictwo Portal (czyli autorów Neuroshimy).
Dziękujemy za zgodę na publikację i zapraszamy na stronę PortalGames.pl.

Dodaj komentarz