Wyścig – prezentacja

Nie wszyscy czytelnicy Gwiezdnego Pirata mieli okazję zapoznać się z pierwszym dodatkiem do Neuroshimy. Nakład tysiąca egzemplarzy wyczerpał się szybko, a od tamtego czasu pojawili się nowi fani. Dla wszystkich, którzy nie zdołali zdobyć Wyścigu, przygotowany został dodruk tego suplementu.

Wyścig w całości poświęcony jest samochodom i samochodowym pościgom. W części zatytułowanej „Warsztat” znajdziecie wskazówki, jak od podstaw złożyć niezawodny i szybki wóz. Wybór aut jest szeroki – od sedanów, przez pickupy i ciężarówki, na wozach strażackich kończąc. Samochód można ulepszyć przez zamontowanie lepszych części i specjalnych gadżetów. Dobierając elementy można przygotować auto do szybkiej jazdy i walki na autostradzie. W dodatku opisano parametry, którymi charakteryzuje się auto, można w nim nawet znaleźć kartę wozu, odpowiadającą karcie postaci.

Współczynniki samochodu przydają się do rozgrywania wyścigów samochodowych. Dodatek zawiera szczegółowe zasady projektowania tras i reguły ścigania się po przygotowanych torach, do wykorzystania na neuroshimowych sesjach albo poza przygodami, jako gra w grze. O sukcesie w wyścigu decyduje nie tylko klasa auta – ważne są również kompetencje kierowcy. W dodatku pojawiły się nowe cechy i sztuczki dla miłośników ostrej jazdy. Przyda się również słowniczek rajdowego żargonu. MG może wybierać spośród kilku rodzajów opisanych w dodatku wyścigów: tradycyjnych, gdzie wystarczy dobry kierowca i szybkie auto, przełajowych, podczas których dobrze jest mleć ze sobą pilota, oraz walk gladiatorskich na torze, gdzie przydaje się solidne opancerzenie i zamontowana w wozie broń.

Miastem, które kojarzy się z szybką i ryzykowną jazdą, jest Detroit. Wyścig opisuje najsłynniejszą organizację rajdową na kontynencie, Ligę, która swoją siedzibę ma właśnie w mieście Forda. W dodatku znajdziecie zasady, według których działa organizacja, a także opisy i rysunki pięknych dziewczyn, które do niej należą (i które bohaterowie mogą spotkać na sesji). Cztery nowe profesje (Kierowca, Mechanik, Menadżer i Agent), a także specjalne poradniki dla każdej z nich, zachęcają do zagrania w Neuroshimę zespołem rajdowym. Przygody należącego do Ligi teamu mogą być równie emocjonujące, jak wędrówka po spustoszonym wojną kontynencie.

Autor: Pirat
Redakcja:
Sylwia „Nefariel” Bogdańska

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w czasopiśmie Gwiezdny Pirat,
wydawanym przez Wydawnictwo Portal (czyli autorów Neuroshimy).
Dziękujemy za zgodę na publikację i zapraszamy na stronę PortalGames.pl.

Dodaj komentarz