Lombard u Kenny’ego

Dezodorant w sprayu

Cena: 9 gambli za puszkę

Dostępność: 30%

Opis: Miły dla nosa zapach pomoże ci dogadać się ludźmi. Prędzej poczują sympatię do kogoś, kto ładnie pachnie, niż do śmierdzącego obdartusa. Na zapachy szczególnie wrażliwa jest płeć piękna, więc jeśli próbujesz zjednać sobie jakąś panią, koniecznie zaopatrz się w dezodorant. Jeśli jesteś kobietą, nie ma lepszego sposobu na wyróżnienie się spośród innych, niż rozsianie miłej woni. W świecie po wojnie zapach dezodorantu to rzadkość!

Szczegóły: Do końca dnia osoba, która użyła dezodorantu otrzymuje premię +1 do Charakteru. Jeśli przedtem dokładnie się umyła premia wynosi +2.

Środek owadobójczy

Cena: 15 gambli za pół litra

Dostępność: 40%

Opis: Pestycydy służą do zabijania robali. Tobie pewnie nie przydadzą się na nic, ale możesz je opchnąć wieśniakom za potrójną cenę. W butelce znajdziesz koncentrat, który rozcieńcza się w wodzie, a mieszankę wlewasz do spryskiwacza. Po co to tłumaczę? Może spotkasz kiedyś na swojej drodze jakiegoś mutka wrażliwego na pestycydy. Chociaż wtedy lepiej chlusnąć koncentratem z butelki.

Szczegóły: Zabija owady-szkodniki. Skutecznie działa dopiero po wielokrotnym pryskaniu.

Mocny klej

Cena: 10 za tubkę (100ml)

Dostępność: 20%

Opis: Klej należy do grupy przedmiotów, które okazują się potrzebne, kiedy akurat nie ma ich pod ręką. Nie daj się zaskoczyć i zaopatrz się w tubkę Mocnego kleju. Skoro przetrwał wojnę, utrzyma w całości każde pęknięcie. Dzięki niemu dokleisz lunetkę do karabinu, naprawisz pęknięty kubek albo przyczepisz do dziurawego namiotu ortalionowe łaty.

Szczegóły: Klej łączy powierzchnie drewniane, tworzywa sztuczne a nawet metal.

Nawozy płynne

Cena: 15 gambli za 5l

Dostępność: 40%

Opis: Zastanawiasz się po co ci nawóz? Pewnie na nic się nie przyda. Chyba, że trafisz w jakiś miły zakątek, gdzie mieszkają normalni ludzie, żyjący z roli. Wówczas zapłacą ci za ten plastikowy kanister jego trzykrotną wartość w smacznym i chrupiącym chlebie oraz ziemniakach. Dla nich to czysty zysk, bo w przyszłym roku ziemia obrodzi lepiej.

Szczegóły: Produkowany na bazie azotu, dużo skuteczniejszy niż gnojówka.

Trutka na szczury

Cena: 10 gambli za ćwierć kilograma

Dostępność: 30%

Opis: Przed wojną ludzie uważali, że szczury są prawdziwą plagą, ale wysyp mamy dopiero teraz. Mam wrażenie, że w czasie wojny nie zginął żaden szczur, a przybyło nowych. Na dodatek niektóre z nich zaczynają ostro kombinować. Jeśli cwaniaczki z Sharash podpadną ci kiedyś koniecznie wróć tam z pudełkiem trutki!

Szczegóły: Trutka pachnie jak szczurzy frykas, więc ściągnie gryzonie z całej okolicy Potem wystarczy tylko posprzątać truchła.

Kwas

Cena: 20 gambli za litr

Dostępność: 40%

Opis: Dostępna w lombardzie substancja to cudowna mieszanka kwasu azotowego i siarkowego, znana pod nazwą wody królewskiej. Z łatwością trawi metale, więc przechowuj ją w szklanym pojemniku. Dzięki kwasowi możesz przepalić zamek w metalowych drzwiach i dostać się do zapomnianego magazynu, albo wytrawić płytkę na układ scalony. Celnie ciśnięta butelka pozbawi przeciwnika pancerza, a może nawet twarzy.

Szczegóły: Bardzo silnie żrąca mieszanka kwasów; uwaga na opary!

Papierek lakmusowy

Cena: 5 gambli za jeden

Dostępność: 30%

Opis: Część zestawu Mały chemik, ale jeśli nie masz ochoty nosić ciężkiej skrzynki z mnóstwem niepotrzebnych odczynników, możesz włożyć do kieszeni papierek. Kiedy w czasie swojej podróży znajdziesz jakieś substancje na handel, łatwiej będzie się domyślić co chlupoce wewnątrz pojemników z trupią czaszką.

Szczegóły: Zanurzony w cieczy sprawdza jej odczyn, zabarwiając się na czerwono, jeśli to zasada, i na niebiesko, jeżeli mamy do czynienia z kwasem.

Autor: Hex, Soviet
Redakcja: Sylwia „Nefariel” Bogdańska

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w czasopiśmie Gwiezdny Pirat,
wydawanym przez Wydawnictwo Portal (czyli autorów Neuroshimy).
Dziękujemy za zgodę na publikację i zapraszamy na stronę PortalGames.pl.

Dodaj komentarz