Gladiator – prezentacja

„Gladiator” jest zaproszeniem do świata wyszkolonych do walki kobiet i mężczyzn. Jest to pierwszy z tak zwanych „dodatków profesyjnych”, zawarte w nim informacje pomagają stworzyć i wcielić się w konkretną postać – tym razem w Gladiatora – ale z książki skorzystają wszyscy, którzy chcieliby wyposażyć postać w śmiercionośną broń i umiejętności walki. Na czterdziestu ośmiu stronach znaleźć można:

– nowe Cechy z Pochodzenia (po jednej dla każdego z opisanych w podręczniku głównym miejsc). Przykładowo Nowojorczyk będzie potrafił uczyć się umiejętności, które posiadają bohaterowie współgraczy, wojownik z Texasu stanie się wyjątkowo odporny na obrażenia, żołnierz z Posterunku przekształci się w opancerzonego herosa, zaś szlachcic z Federacji Appalachów okaże się niezłym szermierzem.

– nowe Cechy „tylko dla Gladiatorów”.

– nowe Sztuczki – dla walczących na arenach i dla tych, którzy chcą sobie lepiej radzić z niebezpieczeństwami postapokaliptycznego świata. Bohaterowie będą mogli m.in. nauczyć się przerabiać wszelkie rupiecie na całkiem skuteczną broń lub opancerzenie. Do tego dochodzi sporo nowych technik do walki bezpośredniej, jak np. Szarża, Counterstrike, Zorro.

Ciekawostką jest nowa tabela chorób zawodowych, która może zastąpić tą z podręcznika podstawowego. Tym razem wojownicy mogą wybierać w bardziej „twardzielskich” chorobach, pasujących do ich mocnego wizerunku. Dolegliwości weteranów, spowodowane niezliczonymi ranami, niszczącym psychikę życiem z ciągłym ocieraniem się o śmierć itp.

Dodatkowo, gladiator będzie mógł skorzystać ze specjalnej tabeli zwiększającej ilość punktów Reputacji – kosztem losowanych, mniej lub bardziej poważnych „pamiątek” po walkach.

Na dalszych stronach dodatku znajdziemy opisy nowych rodzajów broni. Tym razem mamy do czynienia z dość specyficznymi orężami, z których część spotykana będzie tylko i wyłącznie na arenach. Walka tymi brońmi to prawdziwa ekwilibrystyka – dzięki specjalnym regułom dla każdej z nich (można deklarować normalne ataki lub specjalne „manewry”). Zaopatrzymy się więc w spalinowe, napędzane silnikiem piły łańcuchowe i tarczowe, mechaniczną rękawicę z wysuwanymi kolcami, sieć czy też ogromne szczypce. No i najważniejsze – czyli tarcza!

Dalej mamy kilka stymulujących środków chemicznych: erytropoetynę, strychninę (tak, tak, trzeba z tym uważać!) i spidy, po przystępnych cenach.

Całość zamyka opis świata gladiatorów wraz z historią powstawania aren, totalizatorem sportowym i dwiema największymi organizacjami gladiatorskimi: Gildią i Ligą.

Dla MG przydatne będą charakterystyki kilku znanych gladiatorów oraz opisy najsłynniejszych miejsc, w których toczą się wali.

Autor: Pirat
Redakcja:
Sylwia „Nefariel” Bogdańska

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w czasopiśmie Gwiezdny Pirat,
wydawanym przez Wydawnictwo Portal (czyli autorów Neuroshimy).
Dziękujemy za zgodę na publikację i zapraszamy na stronę PortalGames.pl.

Dodaj komentarz